Колектив Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України» глибоко збурив варварський напад бойовиків ХАМАС на Ізраїль. Як ніхто ми, громадяни України, поділяємо ваш біль, адже наша рідна Україна вже майже 1 рік і 8 місяців героїчно протистоїть агресії путінського режиму, який є одним з натхненників і організаторів нинішньої агресії і проти Ізраїлю. І Україні, і Ізраїлю сьогодні доводиться бути на передньому фронті боротьби з віссю зла, втрачаючи своїх кращих синів і дочок на фронтах битв за наше існування.
ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України» оголошує додатковий прийом до аспірантури на контрактній основі. Порядок прийому документів, складання іспитів та зарахування до аспірантури здійснюється згідно Правил прийому до аспірантури ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України у 2023 році». Термін прийому заяв: 16 жовтня - 12 грудня 2023 року. Проведення вступних іспитів: 14 грудня 2023 року. Вартість одного року навчання за контрактом – 30,5 тис. грн. До вступу на контрактній основі запрошуються випускники ЗВО України, що мають диплом магістра.
ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України» оголошує прийом до аспірантури за державним замовленням та на контрактній основі. Порядок прийому документів, складання іспитів та зарахування до аспірантури здійснюється згідно Правил прийому до аспірантури ДУ «Інститут всесвітньої історії НАН України» у 2023 році https://ivinas.gov.ua/images/onp/normativ/%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B0_%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%BE%D0%BC%D1%83.pdf Звертаємо увагу на терміни прийому заяв вступників: за державним замовленням – з 21.08.2023 р. –  по 11.09.2023 р.; на контрактній основі – з 21.08.2023 р. –  по 20.09.2023 р. Проведення вступних іспитів: 22 вересня –  28 вересня 2023…
19 липня 2023 року трудовий колектив і профспілкова організація нашого Інституту нарешті перервали чотирьохрічну відсутність виїздних екскурсій і здійснила захоплюючу подорож по Фастівському та Макарівському районах Київської області за маршрутом: Київ-Фастів (Костел Воздвиження Святого Хреста) - с. Томашівка (маєток Хоєцьких) - с. Мотижин (“Добропарк”).
08 червня 2023 р. відбулась зустріч студентів-сходознавців та студентів американістів із Вячеславом ШВЕДОМ, завідувачем відділу історії країн Азії та Африки, доцентом, кандидатом історичних наук.
1 червня 2023 р. завідувач відділу історії країн Азії та Африки Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України», кандидат історичних наук, доцент В.О. Швед взяв участь у роботі круглого столу “Україна та Глобальний Південь: пошук шляхів співпраці”.
Права стає більше, а прав все менше Костицький В.В. 30 травня 2023 р. у стінах Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України» відбулась зустріч із відомим науковцем, народним депутатом України I, II, III скликань та одним із «батьків» Конституції України (1996 р.) Василем Васильовичем Костицьким. Подія була присвячена презентації наукового доробку В.В. Костицького, зокрема, таких його монографій як: «Вибрані проблеми теорії та права», «Екологічне право України» у 2-х книгах (2013, 2014), «Поділ влади у контексті теолого-соціологічного право розуміння (Нариси правової теорії)».
На запрошення Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова група фахівців відділу історії країн Азії та Африки Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України» у складі завідувача відділу, к.і.н., доц. В.О. Шведа, старшого наукового співробітника, к.і.н., доц. Н.О. Пророченко, старшого наукового співробітника, к.філос.н. О.А. Ауліна провела інтерактивну лекцію «Арабські держави Перської затоки» для співробітників Апарату Ради національної безпеки і оборони України.
Державна установа «Інститут всесвітньої історії Національної Академії наук України» запрошує Вас до участі у всеукраїнській науковій конференції «Внутрішні та зовнішні чинники формування зовнішньополітичних курсів країн Азії у першій чверті ХХІ століття», яка відбудеться 25 травня 2023 р.
«Жизненный путь Гейдара Алиева – это путь развития Азербайджана. В истории есть такие личности, жизнь и деятельность которых определяет судьбу целого народа. Таким был Гейдар Алиев.» Аріф Гулієв 18 квітня 2023 р. у Державній установі «Інститут всесвітньої історії НАН України» відбулась презентація монографії Заслуженого працівника освіти України, доктора юридичних наук, професора Аріфа Джаміль огли Гулієва «Отец Нации». У книзі ґрунтовно висвітлено життя та діяльність третього за рахунком, але першого у серцях азербайджанців, Президента Азербайджану Гейдара Алієва (1993-2003 рр.). Досить символічно,…
Запрошуємо Вас до участі в міжнародній науковій конференції: «Пам’ять про Другу світову війну: переможці та переможені» яка відбудеться 25 квітня 2023 року об 11.00.
18 квітня 2023 р. об 11.00 у залі Вченої ради Державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України» за адресою вул. Леонтовича, 5 відбудеться презентація монографії Заслуженого працівника освіти України, доктора юридичних наук, професора Аріфа Джаміль огли Гулієва «Отец Нации». Монографія присвячена історії та пам’яті Президента Азербайджану Гейдара Алієва (1993-2003 рр.). 10 травня 2023 р. виповнюється 100 років з дня його народження. Згідно з пунктом 23, статті 109 Конституції Азербайджану Президентом Азербайджанської Республіки 2023 рік оголошено – «Роком Гейдара Алієва».
Кудряченко, А. І. (2023). Проблема історичної пам’яті: європейський дискурс (1945—2020 рр.): За матеріалами доповіді на засіданні Президії НАН України 11 січня 2023 року. Вісник НАН України, (3), 60–71. https://doi.org/10.15407/visn2023.03.060
Державна установа «Інститут Всесвітньої історії Національної академії наук України» запрошує Вас взяти участь у Міжнародній науковій конференції «Австралія і Океанія в контексті регіональних викликів (2001-2018 рр.)», яка відбудеться 14 квітня 2023 р.
Державна установа «Інститут Всесвітньої історії Національної академії наук Ураїни» запрошує Вас до участі у Всеукраїнській науковій конференції: «Актуальні проблеми зовнішньої політики та міжнародних відносин країн євроатлантичного регіону: теорія і практика» яка відбудеться 30 березня 2023 р.
15 лютого 2023 року у конференц-залі Державної установи “Інститут всесвітньої історії НАН України” відбувся науково-методологічний семінар “Головні тенденції розвитку сучасної геополітичної ситуації на Близькому Сході у контексті пріоритетних завдань зовнішньої політики України”. Організаторами семінару стали ДУ “Інститут всесвітньої історії НАН України”, Офіс Спеціального представника України з питань Близького Сходу та Африки , Міністерство закордонних справ України.
Державна установа “Інститут всесвітньої історії НАН України” запрошує Вас до участі у науково-методологічному семінарі “Головні тенденції розвитку сучасної геополітичної ситуації на Близькому Сході у контексті пріоритетних завдань зовнішньої політики України”, який відбудеться 15 лютого 2023 року у конференц-залі Інституту. Початок — 11:00 Семінар також транслюватиметься в онлайн-режимі - https://us05web.zoom.us/j/86383666330?pwd=WDYxRWxnYUNlU1NSNkJQSnZiRzZIdz09 Програма семінару додається.
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ІНСТИТУТ ВСЕСВІТНЬОЇ ІСТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ» запрошує Вас до участі у Всеукраїнській науковій конференції: «Політичні пріоритети та тенденції взаємодії провідних міжнародних акторів в контексті російсько-української війни» яка відбудеться 10 листопада 2022 р.
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ІНСТИТУТ ВСЕСВІТНЬОЇ ІСТОРІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ»  запрошує Вас до участі в міжнародній науковій конференції:«Історична пам’ять про Другу світову війну: комплекс жертви» яка відбудеться 24 листопада 2022 року.
Державна установа «Інститут Всесвітньої історії НАН України», Інститут історії України НАН України, Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України запрошуємо до участі на Всеукраїнську конференцію молодих учених «Актуальні проблеми історії, філософії і права у дослідженнях молодих учених» яка відбудеться 13 грудня 2022 року.
Державна установа «Інститут всесвітньої історії Національної Академії наук України» запрошує Вас до участі у Всеукраїнській науковій конференції «Історичні особливості соціально-економічного розвитку острадянських країн», яка відбудеться 27 жовтня 2022 року.
Сторінка 1 із 9
Перейти до початку